wtorek, 6 marca 2012

Skype



'


Cześć :) Dziś co nieco o...



 Skype
to popularny komunikator internetowy stworzony przez twórców programu KaZaA oparty na sieci P2P. Za pomocą komunikatora Skype możemy kontaktować się z dowolną ilością osób na świecie, wysyłać pliki, faksy, SMS-y, tworzyć wideokonferencje, oraz oczywiście prowadzić rozmowy głosowe, nie tylko przez komputer, ale także na wybrane numery telefonu (rozmowy te w porównaniu cenami u przeciętnych operatorów telefonii komórkowej kosztują naprawdę niewiele) Istnieje też integracja z Facebookiem, umożliwiająca ściąganie listy kontaktów oraz opcja komentowania i 'lajkowania' wiadomości dodanych przez znajomych.

Połączenie konta na Facebooku ze Skype jest możliwe

Czy Skype jest taki przydatny? Z punktu widzenia nas, studentów Skype jest idealnym rozwiązaniem, chociażby dlatego, że bez wychodzenia z domu, możemy skontaktować się z wieloma osobami naraz, wykonać jakiś projekt (wideokonferencja nawet do 10 osób), wysyłać błyskawiczne wiadomości, udostępniać ciekawe i interesujące linki. Łatwo można się skontaktować z przyjaciółmi, gdy chcemy po prostu pogadać, podzielić się wrażeniami czy o coś zapytać.  Komunikator możemy zainstalować także w telefonach. Co wtedy zyskujemy? Bezpłatne rozmowy między użytkownikami Skype - z dowolnego punktu dostępu WiFi, wiadomości i grupowy czat, oraz oszczędności na połączeniach z telefonami za granicą. Dostęp do niektórych funkcji otrzymujemy wraz z wykupieniem abonamentu: na dzień dzisiejszy konto Premium to koszt 24,99 zł/miesiąc:

Oto co dostajemy:

- Rozmowy wideo i rozmowy głosowe między użytkownikami Skype'a
- Połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi po niskich stawkach
- Czat
- Rozmowy konferencyjne
- Grupowe rozmowy wideo
- Grupowe udostępnianie ekranu
- Połączenia bez ograniczeń z wybranym krajem
- Brak reklam od partnerów


Skype może być też ciekawą formą szkolenia języka. Poprzez rozmowy z obcokrajowcami, mamy szansę (bez wychodzenia z mieszkania) udoskonalić nasze umiejętności językowe, poszerzyć słownictwo i przede wszystkim obyć się z „żywym językiem”


To chyba na tyle, cześć :)






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz