wtorek, 29 maja 2012

Życie bez internetu nie istnieje!

Czy życie bez Internetu istnieje? Na to pytanie odpowiedzieli brytyjscy badacze.



53% przebadanych osób czuje niepokój, denerwuje się, jeśli w ciągu doby nie mogą skorzystać z Internetu.
Firma badawcza Intersperience przeprowadziła ankietę wśród tysiąca mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 18 do 65 lat. Dotyczyła ona ich podejścia do korzystania z Internetu i smartfonów. Ankietowanych pytano między innymi o to, co by się stało, gdyby przez 24 godziny nie mogli korzystać z komputera lub smartfonu. 53% przebadanych odpowiedziało, że czuliby niepokój lub denerwowaliby się. 40% badanych powiedziało natomiast, że bez dostępu do sieci czują się samotni. Zaledwie 23% ankietowanych powiedziało, że w końcu byliby wolni, gdyby zostali odcięci od Internetu.
Interesującą częścią badania była też swoista próba, której poddali się niektórzy z uczestników. Mieli oni spróbować "odciąć się" od Internetu i urządzeń elektronicznych na całą dobę. I choć dokładne wyniki nie zostały w tym przypadku opublikowane, to jeden z uczestników próby powiedział, że czuł się, jakby mu odcięto dłoń. Drugi zdradził natomiast, że był to największy koszmar w jego życiu. Inni badani wyłączyli jedynie dźwięk w swych telefonach. Opowiedzieli później, że zupełne odłączenie się od Internetu czy dostępu do telefonu, jest dla nich niewyobrażalne. Część osób skorzystała natomiast z radia lub telewizji, gdyż ich zdaniem, urządzenia te ciężko opisać słowem technologia.
Największe problemy z przejściem próby mieli ludzie młodzi. Osobom po czterdziestym roku życia łatwiej było odłączyć się od cyfrowego świata.
„Cyfrowe i sieciowe technologie rozprzestrzeniają się w coraz większym stopniu. Nasze badania pokazują ich dominującą rolę w naszych życiach - ich wpływ na nasze znajomości, sposób w jaki się komunikujemy, podwaliny naszego życia rodzinnego, zawodowego czy zwyczaje zakupowe i sposób w jaki radzimy sobie w trakcie spotkań z różnymi organizacjami” 
 - mówił szef Intersperience, Paul Hudson.
 

Próbowaliście kiedyś wytrzymać bez dostępu do sieci chociaż jeden dzień?
Dla rozwiniętego człowieka XXI w. jest to chyba nie do wytrzymania! :)
 

poniedziałek, 21 maja 2012

BLOGGERRR

Dlaczego ludzie piszą na blogach?

Pytanie o czym piszą nie odgrywa tu głównej roli.

Ja tak samo jak większość osób uzależnionych od technologii informacyjnych, mam kilka blogów. Piszę w nich jakieś głupoty, które wydają się dla mnie ważne.

 

Ale mój przypadek nie może być przykładem tego, jak  użytkownicy korzystają z blogów...

Blog jest najlepszym i najszybszym sposobem aby wyrazić i  dotrzeć z informacją do czytelników.




TUMBLR NAJLEPSZY ^_^

poniedziałek, 14 maja 2012

Czarna lista polskiej prasy!!!
Prasa to jedne z mediów, które towarzyszy nam codziennie. Może rozszerzać ludzkie horyzonty myślowe, bawić, ale też uczyć. Gazety z rankingu mogą jedynie żenować i ogłupiać. Na ich pierwszych stronach powinien znajdować się wytłuszczony napis: ,,UWAGA!!! GROZI GŁUPOTĄ!!!,, Oto ,,najlepsza,, piątka!!


wtorek, 1 maja 2012



Hmm,co to takiego  -

- E–learning?


Nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie dydaktyki za pomocą komputerów osobistych, CDROM-u i Internetu. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej. Doskonale uzupełnia również tradycyjny proces nauczania. E–learning to tylko jeden z elementów edukacji, dlatego edukacja w czasie rzeczywistym dotyczy znacznie obszerniejszego zasięgu usług niż e–learning.
Termin e-learning, tak jak i techniki uczenia się oraz technologie kształcenia, odnosi się do stosowania w nauczaniu technologii elektronicznej w o wiele szerszym zakresie niż w ramach tradycyjnych szkoleń komputerowych, czy też nauczania wspomaganego komputerowo z połowy lat osiemdziesiątych. Jest również o wiele szerszy od pojęć nauczania i edukacji online, które oznaczają nauczanie tylko przez sieć internetową. W przypadku zastosowania technologii mobilnych, częściej używane jest pojęcie M-learningu.

Do czego to służy ?

 E-learning służy nauczaniu na odległość oraz nauczaniu elastycznemu, jednak może być również łączony z tradycyjnym nauczaniem w formie kursów mieszanych. Ponadto e-learning umożliwia nam samodzielne wybranie preferowanego formatu dostarczania wiedzy i tempa jej przekazywania.

Zalety:
Do zalet e-learningu często zalicza się ruchomy czas pracy i wygodę uczniów (szczególnie jeśli mają oni jeszcze inne zobowiązania), ułatwienie komunikacji między uczniami, lepsze dostosowanie do potrzeb uczniów, większe urozmaicenie nauki dzięki zastosowaniu multimediów i niewerbalnej prezentacji materiału. E-learning pozwala uczyć się we własnym tempie oraz zminimalizować strach i nieśmiałość, które mogłyby pojawić się w tradycyjnej klasie. Co więcej, e-learning jest rodzajem kursu indywidualnego, w związku z czym lektor nadzoruje naukę każdego ucznia z osobna, co w realiach szkoły tradycyjnej jest znacznie utrudnione, o ile nie niemożliwe. Użycie technik wideo umożliwia uczenie się za pomocą materiału audiowizualnego, który można zatrzymać i przewinąć w celu ponownego obejrzenia. W porównaniu z tradycyjnymi zajęciami w klasie, e-learning przynosi duże zyski organizacjom z rozproszonymi i ciągle zmieniającymi się uczniami (np. personel restauracji).





Wady:
 Niektórzy krytykują zastosowanie e-learningu w edukacji, ponieważ brak w nim osobistego kontaktu z nauczycielem i w związku z tym, jak twierdzą niektórzy, nie jest on już „edukacyjny” w ujęciu czysto filozoficzny. Zwolennicy e-learningu twierdzą, że ta krytyka jest w dużej mierze bezpodstawna, ponieważ relacje międzyludzkie można rozwijać przy zastosowaniu programów audio lub wideo służących do prowadzenia konferencji internetowych, forów dyskusyjnych, czatów, blogów, poczty elektronicznej, lub innych synchronicznych czy asynchronicznych środków. Właściwie wielu uczniów amerykańskich szkół średnich byłoby za zajęciami w formie e-learningu gdyby nie jego bardziej skrajne wersje, zmierzające ku wyeliminowaniu osobistego kontaktu z nauczycielem.
Często mówi się też o wrażeniu odosobnienia, którego doświadczają uczniowie uczący się na odległość, chociaż fora dyskusyjne i inne formy komunikacji komputerowej mogą zmniejszyć to wrażenie, a nawet zachęcać do kontaktów osobistych i tworzenia grup wzajemnej pomocy. W sieci mogą również powstawać grupy dyskusyjne. Należy wspierać kontakty międzyludzkie w każdej formie, zarówno między wykładowcą a uczniem jak i między uczniami.


 Opłacalność,czy też nie ?


Opłacalność e-learningu jest przedmiotem szerszej dyskusji ponieważ zazwyczaj większość wkładu początkowego zwraca się dzięki efektowi skali (economies of scale). Koszt rozwoju sieci a w szczególności zwykłego oprogramowania może być taki sam jak koszt systemów dostosowywanych specjalnie do e-learningu. Opracowanie materiałów kompatybilnych z e-learningiem jest również bardziej czasochłonny niż opracowanie tych zwykłych.
Zaletą szczególnie w działalności firm jest oszczędność pieniędzy – eliminacja kosztów związanych z prowadzeniem szkoleń w sposób tradycyjny, tym samym znikają z budżetu takie pozycje jak: honorarium trenera, wynajem ośrodka szkoleniowego, transport, zakwaterowanie, wyżywienie i inne...



Hmm ..lepszy E-learning czy też bezpośredni kontakt z nauczycielem :) ???





wtorek, 24 kwietnia 2012

Kilka słów o smartfonach.

Czym właściwie jest smartfon? Od pewnego czasu w reklamach pojawia się ten termin, większość osób kojarzy go z telefonem, a jakie ma możliwości smartfon?

Smartfon (smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne integrujące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90, a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i prostej kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacją osobistą (ang. Personal Information Management). Niektóre modele potrafią odczytywać dokumenty biurowe w formatach Microsoft Office i PDF.



Myślę jednak, że powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki sens posiadania smartfona bez dostępu do internetu.

Jak dla mnie nie ma :)

No bo po co? Nie przeczytasz sobie wiadomości, nie wyślesz maila, nie ściągniesz kolejnej aplikacji, aaaaa... i najważniejsze! Nie sprawdzisz facebooka'a ;)


 Jak ja, student, wykorzystuję smartfona? W naszej grupie mamy taki zwyczaj, że informację umieszczamy na facebook'u, zaś pliki na gmail'u. Do wszystkiego mam dostęp z pokładu smartfona, nie muszę specjalnie uruchamiać komputera żeby coś sprawdzić, na wczoraj. Plan lekcji jako widget też się sprawdza bardzo dobrze. Dostęp do rachunku bankowego, rozkładu jazdy i inne aplikacji które, służą bardziej jako zabijacz czasu są niezbędne podczas np. nudnej jazdy tramwajem.


A teraz najpopularniejsze marki smartfonów w Polsce:
- Apple
- HTC
- Sony Ericsson
- Samsung
- BlackBerry
- LG
- Nokia

Najpopularniejsze systemy operacyjne:
- Android
- Bada OS
- Symbian
- iOS
- BlackBerry OS
- Windows Phone 7



poniedziałek, 23 kwietnia 2012

To będzie piękny koniec świata...




Kino – rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez. Terminem tym określa się też czasem sam spektakl lub też budynek, w którym on jest wyświetlany.

Jestem osobą uzależniona od kina... 

Jaki filmy oglądają studenci ???

MMMMMM dobre pytanie... 

Ja muszlę ze 80 % studentów ogląda filmy stworzony przez ludzi głównym celem których jest zarabianie maksymalnej ilości KASY!!!

Taki stworzenia niczemu nas nie uczą, po obejrzeniu nich po 1 tygodniu my już nie pamiętamy o tym ze coś tam oglądali z koleżankę S. 




Oglądajcie filmy który pomogą WAM odkryć coś nowego...
Bo przez kino proces edukacji idzie ŁATWIEJ I SZYBCIEJ ! ! ! :)










Obowiązkowo dla obejrzenia:

Prayers for Bobby

Dancer in the Dark

A Single Man

Perfect Sense

Melancholia

Inside I'm Dancing

Detachment

Paris, je t'aime

Lilja 4-ever

Good Bye Lenin!


...

wtorek, 17 kwietnia 2012

e-booki jako rewolucja?

Dziś co nieco o e-bookach, czyli...

+ czym są e-booki?
E-book (także: eBook, książka elektroniczna lub publikacja elektroniczna), e-książka –  to tekst, treść książki zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy, mp4, czy palmtop).

Popularność książek elektronicznych rośnie – czy ebooki zdominują rynek książki?

Firma Apple stworzyła  iPada najpierw jako urządzenie do rozrywki. Ostatnio jednak Apple nałożyło nacisk na edukację i wprowadziło nowe urządzenia, które są ukierunkowane już na rynek edukacyjny.  Firma Apple uważa, że ​​iPad w połączeniu z nowym oprogramowaniem iBooks, zrewolucjonizuje sposób czytania książek wśród studentów.


To nie pierwszy raz, kiedy rewolucja technologiczna zmienia sposób kształcenia studentów. Pismo, telefon, telewizja, Internet... A jednak to książki od zawsze były powszechnie stosowaną metodą przekazywania informacji i materiałów edukacyjnych.

Kilka zalet tabletów i e-booków:

- tablety są lekkie w porównaniu do podręczników.

- e-booki mogą być automatycznie aktualizowane. Dla studenta oznacza to, że można pobrać najnowsze treści.
 
- można zabrać kilkaset e-książek za jednym razem, dzięki pojemnej pamięci.

- część e-booków dostępna jest legalnie i za darmo.

- e-booki są szybko i bardzo łatwo dostępne – to co nas interesuje możemy mieć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem księgarni e-booków. Po kilku minutach od zakupu możemy brać się za lekturę.


A Wy? Wolicie formę papierowa czy składniacie się ku nowinkom technologicznym?
Zapraszam do komentowania!

Cześć! :)


wtorek, 27 marca 2012


,,E-castro,,
Dzień po dniu,
strona po stronie
zjadany przez
kolejne kliknięcie komputrowego gryzonia
ginie świat papierowych gazet.
Jeszcze kilka chwil,
drogi czytelniku,
a nie poczujesz już
niepowtarzalnej faktury gazecianej strony,
nie poczujesz
jej zapachu rodem z drukarnianych hal.
Kto działa w tak perfidny sposób?
To wirtualna kreatura.
Ona nie chce współpracować,
ona woli dominować.
Jeszcze chwil kilka,
a dysydenci
zza papierowej barykady,
nad mogiła prasy będą wspominać papierowe czasy...

poniedziałek, 19 marca 2012


Dzisiaj w skrócie o znanym nam wszystkim bardzo dobrze komunikatorze  :

Gadu-Gadu (w skrócie GG) – komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network.
Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu ma około 6 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie.

Funkcjonalność- Gadu-Gadu umożliwia przede wszystkim prowadzenie rozmów tekstowych, udostępnia również między innymi przesyłanie plików, prowadzenie konferencji i rozmów głosowych. Jest to program typu Adware – darmowy ale korzystającym z niego użytkownikom wyświetlają się reklamy.Jest bardzo dużo wersji GG,przy czym każda kolejna  ma coraz to lepsze funkcje począwszy od wersji 3,0 aż do 11,0 .


Przykładowe funkcje dodane do Nowego Gadu-Gadu:
  • automatyczna aktualizacja
  • zabezpieczenie hasła przed niepowołanym odczytaniem z pliku konfiguracyjnego
  • system wyboru skórek
  • zakładki w oknie rozmowy
  • uruchamianie wielu profili jednocześnie
  • nowa technologia rozmów głosowych uzyskana dzięki zintegrowaniu rozwiązań VoIP firmy Global IP Solutions
  • możliwość słuchania radia bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania

Troszkę słów o krytyce: 
*21 maja 2009 roku miała miejsce największa awaria usług GG Network. Około godziny 18:00 wszystkie serwery komunikatora przestały funkcjonować uniemożliwiając internautom komunikacje za pomocą Gadu-Gadu. Niedostępne były również strony infobot.pl, blip.pl oraz wszystkie fora istniejące w serwisie fora.pl. Na blogu Jarosława Rybusa, rzecznika prasowego GG Network pojawił się wpis informujący, iż: "przyczyną awarii nie był atak na infrastrukturę ani na inne usługi spółki, przyczyna była związana z infrastrukturą dostępu do sieci."



Gadu naGłos

Gadu naGłos jest to płatna, dodatkowa usługa w komunikatorze Gadu-Gadu. Pozwala ona na wykonywanie rozmów z komputera na telefon.

  Mobilne Gadu-Gadu
Wersja komunikatora Gadu-Gadu dla urządzeń mobilnych oferowana na licencji SMSware, w której aby móc skorzystać z programu, należy za niego zapłacić poprzez wysłanie wiadomości SMS na podany numer telefonu.

 GG to bardzo dobry i łatwy sposób umożliwiający nam komunikowanie się ze znajomymi,dzięki czemu nie wydajemy pieniędzy  na np.  smsy ;)  .Oczywiście nie każdy z niego korzysta,jest równie kilka innych alternatywnych komunikatorów z obsługą prokotołu GG, jak np. Pidgin, Tlen czy też AQQ.

To wszystko na dzisiaj ;)) !

poniedziałek, 12 marca 2012

Rosyjski Facebook.


   Rosja to nie kraj to stan umysłu...



W Kontaktie (ros. В Контакте, pol. W Kontakcie) – serwis społecznościowy, rosyjski odpowiednik serwisu Facebook pierwszy pod względem liczby odwiedzin serwis internetowy w Rosji i Ukrainie, drugi na Białorusi i w Kazachstanie.


Początkowo powstał jako portal dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. Obecnie użytkowany przez ogół społeczeństwa. 


Mój dzień zaczyna się z tego ze ja włączam laptop i sprawdzam nowy wiadomości w VK. 





Zalety VK:


- muzyka i wideo bez ograniczeń ... :) 
- możliwość wysyłki dokumentów
- prosty interface ( strona dostępna w  języku polskim) 
- możliwość ściągania muzyki i filmów!!! 
- ... 


Wady: 


wielki problem z ustawieniami prywatności... Nie ma opcji ukrycia znajomych, muzyki.








 Na stronie VK.com każdy użytkownik może znaleźć grupy na wybrany temat, możliwość zadawania pytań, nowych znajomych...  














http://vk.com ZAREJESTRUJ SIĘ !






  

wtorek, 6 marca 2012

Skype



'


Cześć :) Dziś co nieco o...



 Skype
to popularny komunikator internetowy stworzony przez twórców programu KaZaA oparty na sieci P2P. Za pomocą komunikatora Skype możemy kontaktować się z dowolną ilością osób na świecie, wysyłać pliki, faksy, SMS-y, tworzyć wideokonferencje, oraz oczywiście prowadzić rozmowy głosowe, nie tylko przez komputer, ale także na wybrane numery telefonu (rozmowy te w porównaniu cenami u przeciętnych operatorów telefonii komórkowej kosztują naprawdę niewiele) Istnieje też integracja z Facebookiem, umożliwiająca ściąganie listy kontaktów oraz opcja komentowania i 'lajkowania' wiadomości dodanych przez znajomych.

Połączenie konta na Facebooku ze Skype jest możliwe

Czy Skype jest taki przydatny? Z punktu widzenia nas, studentów Skype jest idealnym rozwiązaniem, chociażby dlatego, że bez wychodzenia z domu, możemy skontaktować się z wieloma osobami naraz, wykonać jakiś projekt (wideokonferencja nawet do 10 osób), wysyłać błyskawiczne wiadomości, udostępniać ciekawe i interesujące linki. Łatwo można się skontaktować z przyjaciółmi, gdy chcemy po prostu pogadać, podzielić się wrażeniami czy o coś zapytać.  Komunikator możemy zainstalować także w telefonach. Co wtedy zyskujemy? Bezpłatne rozmowy między użytkownikami Skype - z dowolnego punktu dostępu WiFi, wiadomości i grupowy czat, oraz oszczędności na połączeniach z telefonami za granicą. Dostęp do niektórych funkcji otrzymujemy wraz z wykupieniem abonamentu: na dzień dzisiejszy konto Premium to koszt 24,99 zł/miesiąc:

Oto co dostajemy:

- Rozmowy wideo i rozmowy głosowe między użytkownikami Skype'a
- Połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi po niskich stawkach
- Czat
- Rozmowy konferencyjne
- Grupowe rozmowy wideo
- Grupowe udostępnianie ekranu
- Połączenia bez ograniczeń z wybranym krajem
- Brak reklam od partnerów


Skype może być też ciekawą formą szkolenia języka. Poprzez rozmowy z obcokrajowcami, mamy szansę (bez wychodzenia z mieszkania) udoskonalić nasze umiejętności językowe, poszerzyć słownictwo i przede wszystkim obyć się z „żywym językiem”


To chyba na tyle, cześć :)






wtorek, 28 lutego 2012



Jak studenci wykorzystują media?






Na wstępie chciałbym nadmienić, że opiszę to na swoim przykładzie, bowiem trudno mi pisać w imieniu tak odmiennej, zróżnicowanej grupy społecznej - studentach. Nie chciałbym się powtarzać po postach koleżanek, dlatego opiszę krótko jak wygląda mój dzień z mediami.
Początek dnia zaczynam od kontaktu z aplikacją Radio Alarm Clock w telefonie, sięgam po pilot i słucham, co ciekawego powiedzą prezenterzy TVN24 w "Poranku na żywo" - w tym samym czasie wykonuję wszystkie czynności związane z poranną toaletą, no i śniadanie. Wychodząc z domu zakładam słuchawki na uszy i... w końcu mogę się delektować muzyką, aż do wejścia na uczelnię - ok. 50 minut tramwajem. O, pominąłbym tę fascynującą podróż... Czytam trochę prasy, ale tej elektronicznej - tańsza. Tak w ogóle to muszę to napisać! Pakiet internetowy w telefonie i czuję się drugą najważniejszą osobą w tym tramwaju, bo pierwszy jest motorniczy. Prasę przeczytałem, ale jestem dopiero we Wrzeszczu, no dobra, zdążę jeszcze poczytać onet.pl i trojmiasto.pl - nie za dużo tych reklam? Dobra, jestem na uczelni, tutaj raczej skupiam się na zajęciach i rozmowach ze znajomymi - nie omieszkam sprawdzić facebook'a na każdej przerwie. Droga powrotna wygląda podobnie jak przyjazd na uczelnię. W domu odkładam telefon, na komputerze jednak wygodniej. Tutaj już można poszaleć... Nie będę wymieniał wszystkich adresów forum jakie przeglądam, bo jest tego sporo zaczynając od sportowych po filmowe, kończąc na politycznych. Chwila rozrywki też się chyba należy? kwejk.pl czy internetowa gra Gone Fishing zagościły na stałe w moich zakładach. O internecie już dużo napisałem, ale to dlatego, że jest dominujące medium w moim życiu. Najmniejszą rolę odgrywa chyba radio i media drukowane (chociaż są miesięczniki na które się często skuszę ;-) ). Telewizja to zazwyczaj serwisy informacyjne, HBO i TVN Turbo, chociaż śmierć Ryśka z Klanu też oglądałem, nie zapominając o kartonach i Hance. 
Mój dzień pod kątem mediów już znacie, a jak wygląda to u Was? Piszcie w komentarzach.

Pozdrawiam,
caplon

wykorzystanie mass mediów

Jak studenci wykorzystują media?




Studenci najczęściej korzystają z dostępu do Internetu. Gdańsk oferuje nam darmowy dostęp do sieci w wybranych miejscach (hotspoty), a to że zdecydowana większość studentów jest posiadaczami laptopów, netbooków, tabletów, czy nawet telefonów z WiFi sprawia, że w każdej chwili możemy skomunikować się z innymi, sprawdzić najpotrzebniejsze informacje, czy oddać się rozrywce. Gazety odeszły do lamusa - po co student ma za nie płacić, skoro bez problemu może wyszukać interesujące go zagadnienie w Internecie? Nie mniej jednak forma rozdawania bezpłatnej prasy, co prawda dość okrojonej w informacje takiej jak "Metro" jest dość popularna, chociaż żywotność tej gazety zaczyna się zwykle na przystanku SKM i kończy w docelowym miejscu podróży :). Internet wypiera inne mass media, wszystkie akcje, konkursy, informacje docierają do nas po podłączeniu się do sieci. Nawet jeżeli chodzi o zwykłe sprawy studenckie, wykładowcy dla wygody kontaktują się z nami mailowo :) TV, książki, radio, kino - to nadal popularne formy rozrywki, z których zapewne część z nas korzysta, lecz nie z taką samą częstotliwością jak z cyberprzestrzeni. Dostrzegam głównie zalety Internetu, gdyż prawidłowo wykorzystywany jest dla mnie świetną formą poznawania nowych ludzi, szkolenia języka i czy rozwijania siebie, swoich zainteresowań, czego nie mogę powiedzieć o telewizji, która ewidentnie uwstecznia i sieje głupotę, dlatego od kilku lat nie korzystam z takiej formy masowego przekazu (telewizora też nie posiadam, na szczęście).


Jak studenci wykorzystują media?
       
    Większość studentów nie czerpie już wiadomości z gazet,telewizji czy też radia. Obecnie te wszystkie informacje na ogromną skalę są rozpowszechnione w Internecie.To on stał się głównym źródłem komunikatów.Aktualności zawarte na stronach tj: np. se.pl, wp.pl czy też gazeta.pl zastępują nam prasę ; o programach telewizyjnych możemy dowiedzieć się  z takich str. jak tv.pl, tv.o2.pl, również spotykamy się tutaj z  powtórkami audycji telewizyjnej.Oczywiście i radia możemy posłuchać sobie w internecie.Jak widać,można tutaj znaleźć wszystko,nie wychodząc z domu.Zadając młodym ludziom pytanie : "Czy wyobrażają sobie życie bez globalnej sieci??",możemy łatwo domyślić się ,że odpowiedź brzmiałaby NIE. Stanowi to wygodę, lecz prawdę mówiąc: ,,Rzeczywistość zastępuje nam świat wirtualny".

poniedziałek, 27 lutego 2012


Jak studenci wykorzystują media?
Jak studenci wykorzystują media? Hmm... Właściwie to pytanie powinno brzmieć: Jak studenci wykorzystuja Internet? Dominuje nad telewuzją, radiem i prasą, przejmując ich funkcje. Czasem wydaje mi się, że rzeczy, których nie można robić każdy z nas policzy bez trudu na palcach jednej ręki. A co można? Tu lista jest dluga: korzystać z Facebook-a, szukać pracy bądź mieszkania, oglądać filmy (,,śmierć telewizji,,), robić zakupy, słuchać muzyki (,,śmierć,, radia), czytać wiadomości na portalach typu: onet.pl i kozaczek.pl (,,śmierć,, prasy), odwiedzać stone wydziału w poszukiwaniu odwołanych zajęć. Nie można: oddychać, jeść, spać. Może kiedyś... Póki obecność studenta w internecie nie przegrywa z obecnością na zajęciach to nie widzę wielkiego problemu. Kłopoty rozpoczynają sie w chwili gdy świat wirtualny staje się ważniejszy od realnego. Może jednak warto wybrać się do kiosku po gazete, słuchając muzyki w oczekiwaniu na nowy odcinek serialu. To wcale nie jest żart.

Powitanie


Jesteśmy studentami I roku pracy socjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Każdy z naszej piątki poznał się przed rozpoczęciem roku akademickiego, umożliwił nam to portal społecznościowy Facebook. Dzięki rozmowom łatwo odnaleźliśmy się w zupełnie nowej sytuacji, gdyż większość z nas wcześniej nie studiowała.  Na początku warto byłoby się przedstawić i krótko opowiedzieć o sobie i naszym studenckim życiu.

       
 Cześć, mam na imię Mateusz. Jestem studentem pierwszego roku, ale nie jest to moja pierwsza przygoda na uczelni, rok wcześniej studiowałem Politologię, ale tylko jeden semestr. Mogę powiedzieć, że jestem już zaprawiony w medialnym życiu studenta. Jest to głownie Internet, ale też radio i telewizja. Portale, które mi umożliwiają kontakt z innymi studentami to facebook i wspólna skrzynka na Gmail’u, czasami też odwiedzam forum studenta UG, ale nie cieszy się ono dużą popularnością. Przydatne są także serwisy internetowe takie jak: trójmiasto.pl i party-info.pl . Czasami korzystam także z groupon’a – tam można trafić okazje adekwatne do portfela studenta. Myślę, że na przywitanie tyle wystarczy, więcej wskazówek oraz aktualnych informacji znajdziecie na blogu, który będziemy wspólnie prowadzić.

          Mam na imię Gosia, na studia szłam z pewną obawą przed nowymi ludźmi, obcym miastem i rozłąką z przyjaciółmi. Z ciekawości zarejestrowałam się na forum rekrutacji, gdzie poznałam kilka osób z pracy socjalnej, następnie zrodził się pomysł założenia facebookowej grupy, do której systematycznie dołączali nowi znajomi. Zaczęły się pierwsze rozmowy o uniwersytecie, przedmiotach, jak i zwykłych zainteresowaniach.  Portale o życiu studenckim, oraz facebookowe grupy o tym co dzieje się w Trójmieście pozwoliły zaaklimatyzować się tutaj, a jakdojadę.pl uratowało mnie przed zgubieniem się w mieście ;)

       Witam! Nazywam się Samanta. Uważam, że ten kierunek to świetny wybór, więc się na zajęciach się nie nudzę . Chociaż po nich mam mnóstwo wolnego czasu i nie mam pojęcia co z nim robić… Chcę wam opowiedzieć moim nieszkodliwym nałogu, którym jest czytanie gazet, a właściwie ich pochłanianie. Wolę to, od siedzenia na portalach społecznościowych. Nie mam nawet konta na żadnym z nich. Wracając do tematu to bez codziennego wydania Gazety Wyborczej nie mogłabym żyć. Uwielbiam też Zwierciadło, Sens czy Charaktery.  Może powinnam  otworzyć grupę wsparcia dla studentów? Pewnie wielu chętnych by  się znalazł. :-)

Nazywam się Sandra i pochodzę ze Skarszew .Początkowo zapoznałam się z osobami z kierunku praca socjalna za pomocą grupy utworzonej na Facebooku. Później wspólne spotkania, wymiana nr telefonów itp. Interesuję się wizażem, dlatego  często odwiedzam takie strony jak youtube.pl, czy też wizaż.pl ,skąd też czerpię nowe pomysły .Zaglądam także na takie str. jak trójmiasto.pl czy też wp.pl dzięki, którym dowiaduję się co ciekawego dzieje się w świecie i mojej okolicy .Poza tym na co dzień Uczelnia, spotkania ze znajomymi i  jakieś wypady do Clubu. ;)




Меня зовут Артем...

Мне ... года.

Место жительства Гданьск ( временно)

Как известно краткость сестра таланта...

Мир лежит ошмётками на блюде,
Как фрагменты крысы в колбасе,
Я люблю смотреть, как гибнут люди,
И надеюсь, что они погибнут все